Jebkurš saimnieks ir manījis, ka ir dažādas situācijas, kad viņa mīlulis biežāk sāk žāvāties. Un, kā izrādās, tam ir pavisam vienkārši izskaidrojumi, taču ne vienmēr mēs, cilvēki, tos zinām.
Noskaidrosim kopā, ko tad patiesībā tas nozīmē. Tātad, suņu žāvāšanās patiesībā ir interesanta un ar dažādām emocijām un fiziskiem stāvokļiem saistīta uzbedība. Tāpat kā cilvēkiem, suņu žāvāšanās ir fizioloģiska reakcija, kas var izpausties dažādu iemeslu dēļ.
Suns ir satraukts
Suņi bieži žāvājas, kad ir emocionāli saspringti vai jūtas neomulīgi. Tas ir žests, ko dzīvnieki izmanto, lai sevi nomierinātu. Piemēram, ja suns atrodas jaunā vidē vai satrauktā situācijā, žāvāšanās var palīdzēt tam nomierināties un atbrīvoties no uztraukuma. Dažreiz suņi žāvājas arī, lai parādītu “stop” citiem suņiem vai cilvēkiem, piemēram, kad kāds tuvojas pārāk strauji vai rīkojas pārāk intensīvi, kas sunim nepatīk.
Lasi vēl: Beidzot kļuvis zināms, kāpēc kaķiem tik ļoti patīk rotaļāties kartona kastēs un iepirkumu maisiņos
Suņi biežāk žāvājas saimniekiem
Interesanti, ka suņi mēdz žāvāties “lipīgi” – līdzīgi kā cilvēkiem, viņu žāvāšanās ir “lipīga”, un tas tiek uzskatīts par empātijas pazīmi. Pētījumi rāda, ka suņi biežāk žāvājas, redzot savus saimniekus un tos, kas viņiem patīk. Svešinieku klātbūtnē suņi žāvājas ļoti reti, izņemot augstāk minēto punktu.
Šķir otru lapu, lai uzzinātu pašus biežākos iemeslus